Değerli klasik müzikseverler,

Bir yıl aradan sonra tekrar merhaba!

Ne mutlu ki müziğin ve güzel konserlerin sonu gelmediği gibi kültür hayatına önemli katkıda bulunan festivaller de izleyicisiyle buluşmayı sürdürüyor.

Mutluluğumuz, uzun süren titiz ve tutku dolu hazırlıklardan sonra sizlere bu sene sekizincisini sunduğumuz oda müziği festivalimizle yeniden “İstanbul’un dört bir yanı müzik” diyebilmek.

Opus Amadeus Festivali oda müziğinin derinliğine ve büyüsüne yürekten bağlı duygularla hazırlanmış birbirinden güzel programlardan oluşan konserleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyor.

Geçmiş yıllardan bu yana festival dinleyicilerimizin beğenisini kazanan tarihi ve muhteşem mekanlarda gerçekleşecek olan konserlerde ülkemizin değerli topluluk ve sanatçılarının yanı sıra festivale Hollanda, Macaristan ve Almanya’dan katılan topluluklar oda müziğinin pırlantalarını konser mekanlarının enfes akustiğinde ustalıkla  parlatacak.

Bu sene de keyifle takip edeceğiniz  8. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali birbirinden güzel eserleri usta yorumcular eşliğinde sizlere ulaştırmanın mutluluğu ve sorumluluğuyla dopdolu.

Mehmet Mestçi