CSO Cello QuartetCumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın birbirinden yetenekli dört genç çellisti ustalıklarını CSO Çello Quartet’te birleştirdiler.
Grup kısa sürede kendi düzenlemelerinden de oluşan klasikten tangoya, cazdan film müziklerine ve tanınmış Türk ezgilerine kadar uzanan geniş repertuvarıyla Türkiye'nin en renkli ve beğenilen topluluklarından biri oldu.

CSO Çello Quartet, konserlerinde dört viyolonselin güçlü ve eşsiz tınısını seyirciyle buluşturuyor. Dörtlü, ağırlıklı olarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de verdiği konserlerin dışında soprano Feryal Türkoğlu ve Selva Erdener ile de konserler yaptı ve Selva Erdener'in üçüncü albümünde yer aldı. Budapeşte, Varşova, Paris ve Cezayir'de başarılı konserler veren grubun öncelikli hedeflerinden biri de Türkiye'nin sanata hasret kalmış illerinde konserler vermek. Bosch Genç Klasikçiler Festivali, Ankara Ahşap Sanatlar Festivali, Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Kapadokya "Klasik Keyifler" Müzik Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali ve
Ankara Uluslararası Müzik Festivali topluluğun sahne aldığı önemli festivaller arasında.