Rezonans2010 yılında Burak Onur Erdem tarafından kurulan Rezonans, birkaç sezon içerisinde Türkiye'nin uluslararası alanda tanınır korolarından biri oldu. Koro, düzenli olarak Avrupa’nın önde gelen festivallerinde sahne alıyor ve dünyaca ünlü şeflerin yönetiminde konserler vermeye devam ediyor.

Koronun çalıştığı şefler arasında Grammy© ödüllü Eric Whitacre, ünlü İngiliz a capella grubu King’s Singers üyelerinden Nigel Short, American Choral Directors Association Başkanı Jo-Michael Scheibe ve Almanya’nın yaşayan en önemli koro şeflerinden Volker Hempfling yer alıyor.

Rezonans, 6 sezon boyunca İstanbul’da dünyanın en iyi korolarından Yale Schola Cantorum (Şef: Simon Carrington), Salt Lake Vocal Artists (Şef: Brady Allred), ve Junges Vokalensemble Hannover’i (Şef: Klaus-Jürgen Etzold) İstanbul'da ağırlayarak ortak konserler düzenledi.

Koro, şimdiye dek ülkemizin önemli müzik festivalleri arasında yer alan IKSV Müzik Festivali, Boğaziçi Üniversitesi KoroFest, SANSEV Korolar Festivali, Çanakkale Korolar Festivali ve Ankara Çoksesli Korolar Festivali’nde sahne aldı.

Rezonans, Avrupa’nın en büyük koro festivali olan Europa Cantat Festivali’nde Türkiye’yi temsil ederek tam 5000 müziksever ile birlikte ülkemizin müziklerini seslendirdi. Bunun yanı sıra, dünyanın en prestijli koro yarışmalarından biri sayılan Cork International Fleischmann Trophy’e Türkiye'den katılmaya hak kazanan ilk koro olarak ikincilik ödülünü ülkemize kazandırdı.