Philia TrioGeleceğin önemli sanatçıları olmayı şimdiden vadeden müzisyenlerden oluşan Philia Trio akordeon, keman ve çello’dan oluşan sıra dışı, gençlik sihriyle dopdolu ve enerji yüklü bir topluluk. Sanatçılar halen eğitimlerine dünyanın en önemli müzik eğitim kurumlarından Paris Konservatuvarı’nda (Conservatoire National Superieure de Paris) devam ediyorlar. Theo Ould akordeon’un yanında büyük bir yoğunlukla orkestra şefliği kariyerine hazırlanıyor. Zaten şimdiden ünlü Fransız klarinetçi Pierre Genison ile şef olarak konserler veriyor.

Çalışmalarına Olivier Charlier ile devam eden Luka İspir keman eğitiminin yanı sıra günümüzün önde gelen yaylı çalgılar dörtlülerinden Ebene Quartet ve Modigliani Quartet ve ünlü kemancı Ivry Gitlis ile oda müziği çalışmaları yapıyor. Öğrenci olarak Evian Müzik Günleri, Pablo Casals ve Giverny Festivalleri gibi önemli festivallere katılıyor. Müziğe 5 yaşında piyano ile başlayan ve daha sonra çelloya geçen Lisa Strauss ise Paris Konservatuvarı’nda Michel Strauss’un sınıfında çalışmalarına devam ediyor. Amerika’da Aspen Festivali ve Okulu'nda da öğrenim gören Lisa Strauss şimdiye kadar Johannes Moser, Grammy Ödüllü Gary Hoffman gibi ünlü çellistler ve Ebene Quartet ile ustalık sınıflarına katıldı. Sanatçı 2018'in yaz aylarında ünlü Fransız şef ve kemancı Jean Jacques Kantorow ile Saint-Saens çello konçertosunu seslendirecek.

Philia Trio mükemmeli hedefleyen, müzikal birliktelik ve düşünce anlamında birbirlerine sıkı bağlarla bağlı, yaşamlarının her anında müzik ile soluk alıp veren, mutluluk ve müzik dolu bir topluluk...