DORA PETERYBudapeşte’de doğdu. Franz Liszt Müzik Akademisi’nde müzikoloji ve org eğitimi gördü ve orgda yüksek lisans yaparak "Pekiyi" derece ile mezun oldu. 2001−2003 yılları arasında Helsinki Sibelius Akademisi’nde, akademinin tarihindeki ilk klavikord ana dal öğrencisi olarak Miklós Spányi’den eğitim aldı.

Finlandiya’da geçirdiği yıllar sırasında, Finlandiya, Oulu Konservatuarı ve Oulu Politeknik’te tuşlu çalgılar eğitimi verdi. 2006-2008 yılları arasında İsveç, Pieta’da Musikhögskolan’da Hans-Ola Ericsson’ın konser organisti dersini aldı.

Birçok farklı festivale konuk oldu (Stokholm O. Messiaen Festivali, Slovenya Radovljica Festivali, Kuopio Tarihsel Kuzey Tuşlu Çalgıları Festivali, Tokaj Uluslararası Yaz Akademisi, Budapeşte Haydn Festivali, Halberstadt Cage Festivali, Amsterdam Geelvinck Pianoforte Festivali, Budapeşte Bach Maratonu, Göteborg Org Academisi Festivali).

Budapeşte Klavikord Günleri’nde sanat yönetmeni görevini üstlendi. 2014’te Kuopio Birinci Uluslararası Klavikord Yarışması’nda jüride yer aldı. Aynı yıl Halberstadt John Cage Org Vakfı, çağdaş org müziği performansı birincilik ödülünü aldı. Sanatçı, düzenli olarak farklı oda müziği toplulukları ile ya da solo olarak org, klavikord ve klavsen resitalleri vermektedir.

Aralarında Franz Liszt Oda Orkestrası ve Budapeşte Telli Çalgılar Orkestrası da bulunan çeşitli orkestralarda solist olarak yer almıştır. Rönesans döneminden çağdaş ve deneysel müziğe kadar uzanan geniş bir repertuara sahiptir. Çeşitli bestecilerle çalışarak birçok eseri ilk defa yorumlayan sanatçı olmuştur..

Centrifuga çağdaş müzik topluluğu ve Barok müzik konusunda uzmanlaşan Cantilene Ensemble üyesidir. Seçkin solistlerle birlikte Barok oda müziği icra etmektedir. Macaristan’da Reform500 Projesi çerçevesinde tarihî orgların çalındığı bir CD kaydında yer alan sanatçılardan biri olmuştur.

Budapeşte Liszt Müzik Akademisi Kilise Müziği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve çalmayı sürdürmektedir. Budapeşte Csillaghegy Lüteriyen Kilisesi org sanatçısıdır.