MARIA GRECOMaria Greco 1995 senesinde Acri’de (İtalya) doğdu. Cosenza’da S. Giacomantonio Konservatuvarı’nda Prof. Federico Vallini’den org dersleri alan sanatçı 2016’dan itibaren Prof. Emanuele Cardi ile çalışarak diplomasını en yüksek dereceyle kazandı. 2018’de Roma’daki Istituto Pontificio di Musica Sacra ve Cosenza’daki S. Giacomantonio Konservatuarı’nda Prof. Roberto Marini ve Prof. Emanuele Cardi’yle çalışmalarına devam ederek Master Programı’nı tam puanla ve onur derecesiyle tamamladı. Maria Greco ayrıca 2021’de Berlin’de Universität der Künste’de Prof. Paolo Crivellaro rehberliğinde eğitimine devam ederek bu süre sonunda org icrası master derecesi kazandı.

Şimdiye kadar İtalya, İngiltere, Almanya, Polonya,İsveç ve Hollanda’da konserler veren ve 2017’de Pistoia’da Agati Tronci ile 2019’da Roma’da Domenico Alari Uluslararası Org Yarışması’nda finalistler arasına giren sanatçı 2018’de Faiano’da 7. Premio Elvira Di Renna Uluslararası Org Yarışması’nda üçüncülük ödülünü kazandı.

2021’de FSB Musique’den “Portrait of the Ghilardi Organ in Battipaglia” ismiyle ilk CD kaydını çıkan Maria Greco ayrıca halen Cosenza Devlet Müzik Konservatuvarı’nda Org ve Gregoryen Şan dersleri vermektedir.