DÁVID HOMOLYAMüziğe yedi yaşında piyanoyla başlayan Dávid Homolya okul yılları sırasında org eğitimi de aldı. 2002-2003 yılları arasında Romanya’nın Mediaş (Medgyes) şehrinde Transilvanya Saksonları Lüteryan cemaatinde ikinci orgçu olarak çalışan sanatçı Transilvanya’nın tarihsel orglarından çok etkilendi ve org eğitimi almaya, bunun yanı sıra tarihsel bilgiye dayalı icra öğrenmeye karar verdi.

2003-2009 yılları arasında İsviçre’deki Basel Müzik Akademisi’nin ünlü Schola Cantorum Basiliensis Enstitüsü’nde Jean-Claude Zehnder ve Wolfgang Zerer’den org eğitimi aldı.

Basel’de çok iyi geçen öğrenim yılları esnasında org bilimine dair bilgisini artıran sanatçı 2008-2010 seneleri arasında Almanya’daki Trossingen Müzik Okulu’nda lisansüstü Uluslararası Org Uzmanlığı AB Eğitim Programı’na katılarak yüksek lisans derecesini aldı.

Dávid Homolya halen İsviçre’de Stadel ve Laufenburg Reform Kiliselerinde org sanatçısı olarak görev yapıyor. 2003’ten bu yana İsviçre, Almanya, Macaristan, Romanya ve Portekiz’de konserler veren sanatçı 2015 ve 2017’de Budapeşte Franz Liszt Müzik Akademisi’nin Kilise Müziği Bölümü’nde yüksek lisans dersleri verdi.

2017’den bu yana Macaristan Kilise Müziği Derneği Org Bölümü’nün başında bulunan Dávid Homolya aynı zamanda Ocak 2023’ten beri Macaristan Reform Kilisesi’nde org uzmanı olarak görev yapıyor.