Org enstrümanların kralı mıdır?

Cevaplar farklı olabilir ancak nereden bakarsak bakalım, kilise orgu gibi heybetli bir çalgının yeryüzünde eşi benzeri yok.

Opus Amadeus İstanbul Org Festivali Türkiye’de bir ilk ! Ortaçağdan bu yana genişleye genişleye, sayısı ve çeşitliliği arta arta günümüze gelen kilise orgu için müzik tarihi boyunca birbirinden muhteşem eserler bestelendi, bugün de bestelenmeye devam ediyor.

Festival süresince pek çok dönemi kapsayan zengin bir org repertuarı sizleri bekliyor olacak.  Muhteşem duygularla ve büyük keyifle dinleyeceğiniz, geçmişinin muazzam eskiye, evet, inanmayacaksınız ama yedinci yüzyıla kadar uzandığı iddia edilen org bir ortaçağ enstrümanı.

Festivalimizin amacı eşsiz tınısı ve benzersiz etkisi için birbirinden güzel ve muazzam yapıtlar üretilmiş bu büyüleyici enstrümanı üç konserle ve Avrupa’nın birbirinden değerli virtüözlerinin yorumuyla İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunmak.

Opus Amadeus İstanbul Org Festivali’nde Harbiye Saint Esprit Kilisesi’nin rüya gibi akustiğini ve enfes bir repertuarı sizlerle paylaşmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz.