Değerli sanatseverler,

Bundan beş sene evvel hiç beklemediğimiz bir sürpriz gerçekleşti ve Artisan Organizasyon olarak Harbiye’deki Saint Esprit Kilisesi’nde Türkiye klasik müzik konserleri tarihinin ilk org festivalini düzenledik. Böylece on iki seneden bu yana düzenlediğimiz İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivalimize çok özel bir tema ekleyerek Festival Ailemizi genişlettik.

2018 senesinde başlayan ancak pandemi sebebiyle iki yıl ara vermek zorunda kaldığımız ve geçtiğimiz seneden itibaren büyük bir mutlulukla sizlerle yeniden buluşturduğumuz org festivalimiz en başından bu yana geniş bir sanatsever kitleden ve özellikle gençlerden büyük ilgi gördü; bu da bizi bir sonraki org festivalimiz için son derece cesaretlendirdi.

9-31 Ekim tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleşecek ve klasik batı müziğinde çok özel bir konuma sahip kilise orgu için yazılmış pek çok muhteşem eserin yorumlanacağı IV. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali, 16. yüzyıldan başlayarak 20. yüzyıla uzanan birbirinden farklı ve güzel eseri sizlere sunmak için sabırsızlanan Macar, İtalyan ve Portekizli org virtüözlerinin parmaklarından dökülecek ilahi armoni ve melodileri sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyor.

Ekim ayı boyunca 1500’lerden 20. yüzyıla, Batı Avrupa’nın görkemli Barok döneminden, İtalya’nın harika Klasik ve Romantik sürprizlerine; konserlerde karşımıza çok ender çıkan İspanyol Rönesansı’ndan, bundan daha da ender rastlanan Portekiz Rönesansı’na; Bach’tan Hummel’e, Buxtehude’den Mozart’a, Seixas’tan Mendelssohn’a org müziğinin eşsiz tınılarını sizlere sunacak olan IV. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali pek yakında Beyoğlu ve Galata Kiliseleri’nde sizlerle…