Değerli sanatseverler,

Geçtiğimiz sene beklemediğimiz bir mucize gerçekleşti ve Artisan Organizasyon olarak Harbiye Saint Esprit Kilisesi’nde Türkiye klasik müzik konserleri tarihinin ilk org festivalini düzenledik. Böylece sekiz seneden bu yana düzenlediğimiz İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin yanına yeni ve çok özel bir tema ekleyerek Festival Ailemizi genişlettik.

Birinci org festivali geniş bir sanatsever kitleden ve özellikle gençlerden büyük ilgi gördü, bu da bizi bir sonraki org festivali için son derece cesaretlendirdi.

Festivale İtalya, Fransa ve Macaristan’dan değerli sanatçılar katıldı. Bach’ın ünlü eseri “Toccata ve Füg” ile Widor’un ustalık isteyen “Toccata”sı gibi dünyaca sevilen ve müzikseverleri her daim heyecanlandıran org başyapıtlarının yanı sıra ülkemizde az seslendirilen ya da hiç seslendirilmemiş pek çok eseri Saint Esprit Kilisesi’nin enfes akustiğinde sizlerin beğenisine sunmaktan mutluluk duyduk.

26 Kasım’dan itibaren ikincisi gerçekleşecek ve müzikte özel bir konuma sahip org çalgısı için yazılmış pek çok harika eserin yorumlanacağı İkinci Opus Amadeus Org Festivali, İstanbul’da ilk kez ağırlayacağımız İtalyan, Danimarkalı ve Fransız org virtüözlerinin parmaklarından dökülecek ilahi melodileri sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyor…