GHISLAIN LEROYGhislain Leroy, kendi kuşağının en yetenekli org sanatçısı kabul edilmektedir.

Lille ve Rueil Malmaison konservatuarlarında ve Paris ve Lyons konservatuarlarında eğitim gören sanatçı, François-Henri Houbart, Jean Boyer, Louis Robillard, François Espinasse, Liesbeth Schlumberger ve Jean-François Zygel’den ders almıştır.

Uluslararası Kotka (Finlandiya) ve Lübeck (Almanya) yarışmalarında onurlandırılan sanatçı, 22 yaşında Paris Şehri Uluslararası Yarışması’nda yorum dalında ilk Büyük Ödül’ü kazanır. Sonrasında, Festival de Radio-France Montpellier, Festival des Grandes Orgues de Chartres, Toulouse les Orgues, Festival d'Art Sacré de la Ville de Paris, Contrepoint 62, La Chaise-Dieu, Festival de Musica y Danza de Granada (İspanya), Festival de Las Piñas (Filipinler) gibi saygın uluslararası festivallerde konser vermeye davet edilir.... Çoğu Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya ve Asya’da da konserler verir.

Uzun dönemli konuk sanatçı olduğu Sapporo Concert Hall (Japonya)’da hem konser sanatçısı hem de öğretmen olarak çalışmakta ve Tokyo (Suntory Hall; Opera City; Metropolitan Art Space), Osaka, Nagoya ve Kanazawa’da çok sayıda konser vermektedir.

Düzenli olarak NHK Senfoni Orkestrası, Lille Ulusal Orkestrası, Yukarı Normandiya Rouen Opera Orkestrası, Sapporo Senfoni Orkestrası gibi çeşitli orkestralarda, Andrey Boreyko, Charles Dutoit ve Tadaaki Otaka gibi orkestra şefleri yönetiminde çalışmaktadır.

Ghislain Leroy ayrıca çeşitli vokal topluluklarıyla da çalışmaktadır: Çok sayıdaki bu topluluklar arasında Sequenza 9.3, Chœur Britten ve Aedes de yer almaktadır. Sürekli olarak çeşitlilik ve yenilik gösteren programlar arayan sanatçı, Romain Leleu ile yaptığı düet çalışmalarında trompet ve orgu bir araya getiren konser repertuarını transkripsiyon ya da orijinal eserlerle zenginleştirmiştir.

Ghislain Leroy, enstrüman tarzları ve repertuar konusundaki derin bilgisi ile çok takdir edilen bir müzisyendir ve programında müziğin dört yüzyılını kapsayan büyük bir çeşitlilik sunmaktan hoşlanır; konserleri düzenli olarak radyo ve televizyonda yayınlanır (Radio France, Radio Nacional de Espana, Ule 1 Finland, NHK).

Fransız Org Ekolünden gelen sanatçı, aynı zamanda çağdaş müzikal eserlerin de güçlü bir destekçisi olarak Valery Aubertin, Jean-Louis Florentz, Vincent Paulet, Jean-Pierre Leguay ve Thomas Lacôte’un en son çalışmalarını yorumlamıştır.

Lisanlı bir org öğretmeni olan Ghislain Leroy, Laon ve Soissons konservatuarlarında ders vermektedir. Ayrıca Le Touquet’deki Pascal Quoirin orgunun daimi sanatçısı ve Lille’deki Notre Dame de la Treille Katedrali’nde yardımcı org sanatçıdır.